This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

in toba finala



 
#1

Buna ziua/seara tuturor, voiam sa va cer un sfat in legatura cu toba finala.
S-a desprins peretele interior care este defapt un material ce seamana cu fibra de carbon invelit in plasa. Imi blocheaza evacuarea gazelor, oare ce se intampla daca scot scot plasa si materialul acela cu un patent?


Attached Files Thumbnail(s)
   
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#2

Din pacate ti s-au ars filtrele inauntru, poti sa o golesti numai ca o sa baraie mai tare Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

daca o las asa, nu risc sa se infunde complet toba?
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#4

Sunt sanse sa se si infunde, una peste alta iti trebuie alta toba finala.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

e tesatura de azbest care are rol de fonoizolant.
toba e pa.
am o toba la vanzare, sta degeaba, da un pret pe ea si e a ta.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

@LIVIU_CTS in ce stare e toba? are silencer(fac drumuri lungi cu masina si am nevoie) ?
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#7

e toba full inox, FUJITSUBO, stare f buna. masina a venit cu sistemul asta din germania, respecta normele tuv. nu o auzi, se aude putin mai sportiv de afara.
eu am schimbat-o ca imi trebuie galagie Icon_biggrin
iuta-te la anunturi, sunt poze acolo.

http://www.hondatalk.ro/Thread-Vand-toba...-sol-civic.
probabil trebuie mici adaptari pentru o potrivire perfecta, o rezolva orice centru de esapamente.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#8

am golit-o de tot, munca de 30-45 min daca ai unelte, in cazul meu am avut o sarma indoita intr-un capat, un patent si o lanterna (ne-a prins seara).
pe langa sunetul metalic si vibratiile s-au accentuat semnificativ (trebura bara la relanti).


Attached Files Thumbnail(s)
           
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#9

Nu te-a luat cu mancarimi dupa ce ai pus mana pe vata ? Icon_smile



Reply



 
#10


(24-12-2012, 08:59)nismo Wrote: am golit-o de tot, munca de 30-45 min daca ai unelte, in cazul meu am avut o sarma indoita intr-un capat, un patent si o lanterna (ne-a prins seara).
pe langa sunetul metalic si vibratiile s-au accentuat semnificativ (trebura bara la relanti).

Ieri ai trecut pe pod pe langa mine . Zicea unu paralel cu Honda care era cu mine : ce galagie face Opelu ala Icon_smile



Reply



 
#11

@LAUX : nu aveam masca de protectie, ne-a prins seara si nu am observat ca sclipeau hainele pe mine abia dupa ce am aprins becul in masina, mancarimile au disparut odata ce am spalat hainele de lucru Icon_razz
@417431 : sa stii ca seamana din spate cu astra bertone. Am circulat o vreme fara silencer sa se mai goleasca toba, zilele trecute am mai scos un surub din ea Icon_razz
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.