This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Intalnire de toamna



 
#41

Hai la Castania Icon_biggrin



Reply



 
#42

Am sunat la Castania.
I-am spus ca suntem inscrise 8 familii pentru weekendul 4-6 octombrie, iar a 9-a (Dungatu) foarte posibil sa vina doar sambata seara (5 oct.).
Patroana mi-a spus ca este liber in weekendul respectiv si ca ne-o rezerva pe toata, cu conditia sa-i dam un raspuns cat mai repede deoarece, avand contract cu Booking.com trebuie sa respecte eventualele rezervari facute. Deci, a scos-o de pe Booking.com doar pana la sfarsitul saptamanii, dupa care, o redeschide si acolo.
Astept sa-mi trimita un e-mail cu o oferta de cazare + masa.
Ne-a intrebat daca dorim sa ne facem noi un gratar sau la ce ne-am gandit cu mancarea (?!?!?!).
Astept oferta si va tin la curent.
Pe siteul TuristInfo vad ca oferta este de 120 lei/camera dubla, fara mic dejun, si avem:
Reducere de 10% pentru grupuri de minim 16 persoane.
Tarife masa: Mic dejun: 15 lei / pers.; Pranz: 40 lei / pers.; Cina: 40 lei / pers.;



The following 1 user says Thank You to maruta for this post:
  • kmr
Reply



 
#43

eu sunt ok cu castania si preturile, mancarea nu poate sa fie mai proasta decat ce mananc zi de zi la servici asa ca nu ma plang

eu as merge pe un gratar intr-o seara sa ne mai incalzim pe langa el la o tarie si o vorba, ca frigu vad ca vine Icon_smile



Reply



 
#44

Mancarea nu era proasta, doar am zis ca nu am mancat ceva deosebit, sa fi tinut minte.
De exemplu mielul ala de la libanez si acuma imi ploua in gura dupa el...Icon_biggrin



Reply



 
#45

Delphi, normal ca nu s-a schimbat matematica. Pretul tau e corect, dar este doar pt camere. Eu cred ca pt 1000 lei/zi pensiunea este toata a noastra, inclusiv restaurant, foisor etc.
Maruta, incerc sa vin si eu de vineri seara (a se citi "conving sotia") Icon_biggrin
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#46

In urma discutiei telefonice de astazi dimineata, oferta pentru w.k. 4-6 octombrie este:
Cazare ( rezervarea integrala a pensiunii) - 1300 lei / noapte / mic dejun, bufet suedez, inclus.
Cina de vineri si simbata seara: gratar, garnitura, salata, desert - cite 35 lei / persoana.
Pranzul de simbata: ciorba, fel principal, desert - 40 lei / persoana.
In speranta ca oferta v-a trezit interesul, va stau cu placere la dispozitie pentru detalii, ca si pentru meniul detaliat.
Toate cele bune.




Reply



 
#47

Eu s-ar putea sa mai vin insotit de un cuplu (din zona Subaru, nu Honda). Astazi se face intrebarea si sper sa primesc si raspuns.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#48

Si eu sunt OK cu pensiunea si cu tot, si sunt pro gratar, ma ofer sa ma si ocup daca e nevoie.



Reply



 
#49

Adica sa stai doar tu cu berea-n bot?!? Nu, Aurele, in niciun caz! Sa fie un efort comun, zic! Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#50

Acum, in urma ofertei, daca reusim sa ocupam toate cele 10 camere (fara apartament) ar veni 130 lei/dubla/pe noapte cu mic dejun inclus sau, daca ne strangem 12 cupluri, adica sa ocupam si apartamentul, ar fi 108 lei/dubla/noapte cu mic dejun inclus.

DAR, pe gropuon.ro este o oferta valabila doar pentru urmatoarele 12 ore cu posibilitatea achizitionarii unui voucher cu doar 139 lei/dubla/ PENTRU 2 NOPTI, fara mic-dejun, ceea ce ar insemna 70 lei/dubla/noapte.
As sa o sun pe patroana sa vedem ce zice daca achizitionam voucherele de pe Groupon.ro.
Am nevoie sa fiti mai receptivi si sa-mi spuneti cat mai repede posibil cum sa facem.
Am facut un calcul, daca luam toate cele 10 camere + apartamentul de pe groupon.ro iese un total de 1609 lei/2 nopti de cazare. Deci, renteaza fata de oferta primita pe mail doar daca vom fi mai mult de 8 cupluri, altfel nu....

LE: cred ca m-am incurcat putin in calcule si tot cu Groupon iesim mai ieftin



Reply



 
#51

N-ar putea, totusi, sa ne ia bani pe camera, nu pentru toata pensiunea? Poate nu o umplem



Reply



 
#52

Da-le dracu' de vouchere, maruta! Icon_smile Si-asa e foarte ieftin la 130 de lei pe noapte. Serios acu'!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#53

O fi ieftin dar se poate si mai ieftin, oferit de ei. Si atunci, de ce nu?
Asa ca, sunt bune voucherele Icon_smile



Reply



 
#54

Bai, noi am fost in primavara cu vouchere si am platit 120 lei/2 nopti fara mic dejun. De ce sa nu incercam sa iesim mai ieftin?



The following 1 user says Thank You to maruta for this post:
  • kmr
Reply



 
#55

Maruta, e mai buna oferta de pe groupon.ro. Mie imi apare ca fiind valabila inca 155 ore! Io sunt pt vouchere Icon_biggrin
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#56

si eu zic ca daca nu ocupam tot si posibil ca unii sa nu vina de vineri seara atunci nu are rost sa platim cazare integrala.
voucherele sunt foarte ok, eu sunt de acord cu ele chiar mi se pare ca iesi super ieftin.

LE: la mine apar 11:40 ore Icon_smile



Reply



 
#57

Am vorbit acum cu Boggyman (Bogdan) si mi-a mai dat o idee unde a stat el de vreo 4-5 ori si a fost foarte incantat: Pensiunea Andreea din Baia de Fier, adica peste deal de Polovragi...
Am vorbit cu patroana si situatia este in felul urmator:
Pensiunea are 3 corpuri de cazare, cu 8, 12, respectiv 4 camere.
Sunt 3 sali de mese separate, si tot atatea foisoare.
Deci, am putea ocupa cladirea cu 8 camere plus cea cu 4 in cazul in care suntem mai multi, avand o sala de mese separat, deci nu deranjam pe nimeni.
Am intrebat cum stau cu parcarea si mi-a spus ca sunt 4 hectare de teren, deci e loc cacalau Icon_biggrin.
Servesc produse din productie proprie, mi se pare ca au o ferma a lor. Boggyman mi-a spus ca se mananca foarte bine acolo si sunt niste oameni foarte de treaba.
La telefon mi s-au spus urmatoarele preturi: cazare 100 lei/noapte/dubla; la care se mai adauga mic-dejun 20lei/pers. sau demipensiune 50 lei/pers./zi sau doar cina (2 feluri + desert) 30-35 lei/pers./seara. Tot ce tine de mancare este discutat inainte si se serveste in functie de preferinte.
Pot sa obtin un discount la pretul total daca stim cati suntem si ce vrem.
Astept pareri as soon as possible.



Reply



 
#58

Eu merg unde vreți voi. Mă supun majorității

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2



Reply



 
#59

Maruta, vb si la Baia de Fier si vezi ce obtii. Eu sunt pt oricare din ele...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#60

eu as zice sa nu te complici, diferenta de 20-30 de lei pentru 2 zile e derizorie pana la urma.
eu as ramane la castania cu voucher si stam toti la un loc si gata.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.