This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Limita de viteza in localitate 70km/h



 
#1

Inspectoratul General al Politiei Romane vine cu vesti imbucuratoare pentru cei care au tot luat amenzi aflandu-se la limita maxima permisa a vitezei legale. Astfel, pentru ca nu avem suficiente autostrazi, IGPR mareste limita de viteza in localitate. 88 de localitati vor beneficia de majorarea limitei de viteza de la 50 Km/h la 70Km/h. Sa speram ca acest lucru nu va atrage dupa sine o crestere in numarul accidentelor din acele localitati.

4tuning
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

Da, am citit si eu chestia asta, numai ca in lista postata acolo unde am citit eu era trecut si Otopeni-ul, unde limita de viteza ESTE de 70kmh. De fapt, in toate localitatile dintre Bucuresti si Ploiesti, pe DN1, limita de viteza este de 70kmh... sau cel putin eu nu o stiu pe-aia unde sa fie 50 Icon_smile



Reply



 
#3

E bine ca mai scapa din ele, imi aduc aminte ca eram in liceu si am zbunghit pana la Cluj iar la intoarcere ne-a prins radarul (pe vremea aia te oprea) cica am avut 70 in localitate Icon_surprised I-am zis la nenea ca nu am vazut nici o casa in imprejurimi dar ne-a aratat cu degetul un deal si ne-a explicat ca e o localitate acolo Icon_lol
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#4

Pai pe bucata dintre Bucuresti si Ploiesti din DN1 ar fi fost ucigator sa te oblige sa mergi cu 50kmh. Mai e si plin de camere si radare fixe (d-alea in asfalt). Adica acolo chiar trebuie sa respecti limita de viteza.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.